logo

KALBİNİZ GENÇ KALSIN!

KALBİNİZ GENÇ KALSIN!

KALBİNİZ GENÇ KALSIN!

KALP DOSTU ESANSİYEL YAĞ ASİTLERİ
Keten tohumu, nar çekirdeği ve üzüm çekirdeği yağı içerisindeki esansiyel yağ asitleri ile kalp sağlığınızı korumada en büyük destekçileriniz arasında yer almaktadır.
Kalp-damar hastalıkları, tüm dünyada ve ülkemizde en sık görülen ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alıyor. Hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme ve aşırı stres, kalp hastalıklarını tetikleyen faktörlerin başında geliyor.

Soğuk Pres yöntemi ile elde edilmiş yağlar; bileşimlerinde yüksek oranda bulunan tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri, yağda çözünen değerli vitaminler ve güçlü antioksidan bileşikler ile kalp-damar sağlığını korumaya yardımcı olurlar. Ayrıca esansiyel yağ asitleri, damarlarda tıkanmalara yol açabilecek maddelerin birikimini engellemeye yardımcıdırlar. Günümüzde tekli ve çoklu doymamış yağ asitlerinin kalp ve damar sağlığı için önemli oldukları yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.

Keten tohumu yağı, içerdiği bitkisel Omega 3 yağ asidine bağlı olarak damar sertliğini önlemeye, kan lipid seviyelerini ve kan basıncını düzenlemeye yardımcı olarak kullanılabilmektedir.

Nar çekirdeği yağında ise, sadece nar çekirdeğine özel punisik asit (Omega 5) bulunuyor. Punisik asit oldukça güçlü antioksidan özelliğe sahip. Bunun yanında bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olabilmektedir.

Üzüm çekirdeği yağı ise kötü kolesterol olarak bilinen LDL seviyesini azaltmada, iyi kolesterol olarak bilinen HDL seviyesini artırmada yardımcı olabilmektedir. Ayrıca kan basıncını düzenlemeye ve dolayısıyla kalp-damar sağlığının korunmasına destek olabilmektedir.

Keten tohumu, üzüm çekirdeği ve nar çekirdeği yağlarının kalp-damar sağlığı üzerindeki önemini vurgulayan Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR Yönetim Kurulu Üyesi ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ulvi Zeybek; Keten tohumu yağı, içerdiği bitkisel Omega 3 yağ asidinin (ALA) damar sertliğini önleyici özellikleri ile kalp-damar sağlığını korumaya yardımcı olabilmektedir. Ayrıca keten tohumu yağının, kalsiyum emilimini de artırdığı saptanmıştır. Nar çekirdeği yağında bulunan punisik asit (Omega 5 ) ise bağışıklık sistemini uyararak vücut direncini artırmaya destek olabilmektedir. Antioksidanlar, bizi birçok kronik ve dejeneratif hastalıklardan koruyan en güçlü silahlardır. Prof. Dr. Ulvi Zeybek, üzüm çekirdeği yağına da değinerek; yapısında doğal olarak bulunan E vitamininin yağa geçen fenolik bileşiklerin güçlü antioksidan etkileri sayesinde kötü kolesterol olarak bilinen LDL’yi azaltmaya, iyi kolesterol olarak bilinen HDL’yi artırmaya yardımcı olabileceğini belirtti.

Türkiye’nin ilk besin destekleri markası Zade Vital® tarafından; keten tohumları, nar ve üzüm çekirdekleri herhangi bir ısıl işlem ve kimyasal madde uygulanmadan soğuk pres yöntemiyle yağa dönüştürülüyor. Bu sayede tohumdaki tüm etkin maddeler, besin öğeleri, vitamin ve mineraller doğrudan yağa geçebilmektedir.

Ege Üniversitesi ARGEFAR işbirliği ile bugün 8 yıla ulaşan AR&GE çalışması sonucunda geliştirilen Zade Vital®; meyve ve tohumlardan Soğuk Pres ile elde edilmiş ve farklı kullanımlara yönelik 7 ayrı formda sunulan toplam 200’ün üzerinde ürün içeriyor.

Zade Vital® Soğuk Pres keten tohumu, nar çekirdeği ve üzüm çekirdeği yağlarının kullanımı da son derece kolay. Sıvı formu besin desteği olarak günde 1-2 tatlı kaşığı içilebilir. Yumuşak kapsül olarak da üretilen Zade Vital® Soğuk Pres keten tohumu, üzüm çekirdeği ve nar çekirdeği yağı, 6 yaş üstü kapsül yutabilen çocuklarda günde
1-2 kapsül, yetişkinlerde ise günde 2-4 kapsüle kadar kullanılabiliyor.

Zade Vital® tarafından piyasaya sunulan Zade Vital® Soğuk Pres keten tohumu, üzüm çekirdeği ve nar çekirdeği yağı Türkiye’nin dört bir yanında sadece eczanelerde yer almaktadır. Zade Vital® ürünleri, toplumun ilk müracaat ettiği danışma noktası eczanelerde, eczacılarımız tarafından tüketicilere tanıtılmakta ve güvenle sunulmaktadır.

Zade Vital Soğuk Pres Nar Çekirdeği Yağı 60 Yumuşak Kapsül Fiyatı: 69 TL
Zade Vital Soğuk Pres Nar Çekirdeği Yağı 20 ml Sıvı Cam Şişe Fiyatı: 19 TL

Zade Vital Soğuk Pres Keten Tohumu Yağı 60 Yumuşak Kapsül Fiyatı: 49 TL
Zade Vital Soğuk Pres Keten Tohumu Yağı 20 ml Sıvı Cam Şişe Fiyatı: 15 TL

Zade Vital Soğuk Pres Üzüm Çekirdeği Yağı 60 Yumuşak Kapsül Fiyatı: 69 TL
Zade Vital Soğuk Pres Üzüm Çekirdeği Yağı 20 ml Sıvı Cam Şişe Fiyatı: 19 TL

ZADE VITAL® HAKKINDA: Dünyanın önde gelen bitkisel sıvı yağ üreticilerinden olan Helvacızade tarafından, Türkiye’nin ilk besin desteği markası olarak üretilen Zade Vital®, Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR işbirliğiyle geliştirildi. 2 yıl boyunca stabilite analizleri ARGEFAR tarafından yapılarak tüm ürünlerin kalitesi test edildi. İleri teknolojisi ve 60 kişilik bilim grubu ile çalışmalarına devam eden Helvacızade aralarında aspir, ceviz, çörek otu, kabak çekirdeği, keten tohumu, nar çekirdeği, rüşeym, üzüm çekirdeği, ısırgan tohumu, susam, haşhaş gibi Türkiye’nin değerli bitki, meyve ve tohumlarını soğuk pres yöntemiyle dünya standartlarında bir besin desteği haline getirdi. Türkiye genelinde 77 ilde, 5.000’i aşkın eczanede satışa sunulan Zade Vital® ile ilgili detaylı bilgi için; www.zadevital.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için:
Büşra Ekinci
Pazarlama İletişimi Uzmanı
Helvacızade Gıda İlaç Kimya San. Tic. A.Ş.
(530) 491 73 81
bekinci@zade.com.tr

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.